Naga MarketsBrytyjska premier – Theresa May zadziałała dziś na umocnienie funta szterlinga, który w ubiegłym tygodniu należał do najsłabszych walut pośród majorsów. Obecnie cena dotarła do poziomu oporu w pobliżu 1.2390, gdzie wypadają maksima z 11-go stycznia br.

Pokonanie wspomnianych maksimów będzie jednoznaczne z ustanowieniem nowego, wyższego szczytu. Jeśli następnie wzrosty będą kontynuowane to ich celem powinny być okolice poziomu 1.2486/96. Wtedy zostałaby także domknięta luka spadkowa, która powstała na otwarciu sesji 9-go stycznia.

Należy jednak pamiętać, że para GBPCHF wciąż znajduje się w silnym trendzie spadkowym, a sam funt podatny jest na wszelkie doniesienia związane z Brexitem, czego świetnym przykładem jest choćby otwarcie obecnego tygodnia, które na analizowanej parze miało miejsce ponad 180-pipsów poniżej piątkowego zamknięcia.

Mając na uwadze powyższe, korzystniej jest szukać sygnałów sprzedażowych jeśli pojawią się oznaki wyczerpania zapoczątkowanego dziś momentum wzrostowego.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

1701-gbpchf


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here