Naga MarketsBrytyjska premier – Theresa May zadziałała dziś na umocnienie funta szterlinga, który w ubiegłym tygodniu należał do najsłabszych walut pośród majorsów. Obecnie cena dotarła do poziomu oporu w pobliżu 1.2390, gdzie wypadają maksima z 11-go stycznia br.

Pokonanie wspomnianych maksimów będzie jednoznaczne z ustanowieniem nowego, wyższego szczytu. Jeśli następnie wzrosty będą kontynuowane to ich celem powinny być okolice poziomu 1.2486/96. Wtedy zostałaby także domknięta luka spadkowa, która powstała na otwarciu sesji 9-go stycznia.

Należy jednak pamiętać, że para GBPCHF wciąż znajduje się w silnym trendzie spadkowym, a sam funt podatny jest na wszelkie doniesienia związane z Brexitem, czego świetnym przykładem jest choćby otwarcie obecnego tygodnia, które na analizowanej parze miało miejsce ponad 180-pipsów poniżej piątkowego zamknięcia.

Mając na uwadze powyższe, korzystniej jest szukać sygnałów sprzedażowych jeśli pojawią się oznaki wyczerpania zapoczątkowanego dziś momentum wzrostowego.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

1701-gbpchf


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMorgan Stanley bada pozycjonowanie rynkowe
Następny artykułPrzed zamknięciem. Torpol [TOR] i Awbud [AWB]
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here