Naga Markets Oceniając stan tego rynku z długoterminowej perspektywy (wykres miesięczny) ukazuje się bardzo wyraźmy zakres trendu bocznego (1.4070 – 1.5350 ) po tym jak kupujący podjęli próbę odwrócenia wieloletniego trendu spadkowego formacją pin bar z sierpnia 2011 roku. Obecnie widzimy przejawy niezdecydowania kupujących w rejonie horyzontalnego oporu i być może przed podażą rysuje się szansa na wyprowadzenie znaczącej korekty. W przypadku potwierdzenia aktualnego oporu (ok. 1.5350) należy się liczyć z ruchem w kierunku lokalnego wsparcia – 1.4450. Zakładając możliwość wybicia górą i potwierdzenie zmiany trendu, nie widać istotnych poziomów oporu przez barierą 1.7050, a następnie 1.7900.

Na wykresie tygodniowym spadkowa świeca z zeszłego tygodnia wzmacnia podażowy charakter formacji pin bar na którą zwróciliśmy już uwagę w naszych komentarzach. Uznajemy więc sygnał sprzedaży za aktualny i ewentualny ruch w górę (przed testem istotnej strefy wsparcia 1.5130-1.5090) postaramy się wykorzystać do zajęcia pozycji krótkiej.

 

Wykres dzienny potwierdza możliwość wystąpienia znaczącej korekty. Bariera 1.5400 została wzmocniona czasie sesji piątkowej wybiciem lokalnego wsparcia 1.5300. Póki co popyt próbuje organizować wsparcie w okolicach 1.5220, lecz dynamika ruchu z sesji 1 sierpnia powoduje, że kontynuację korekty uznajemy za wariant podstawowy.

Autor analizy: Zbigniew Wieczorektokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here