Naga MarketsGBPCHF– para od kwietnia br. poruszała się cały czas w trendzie spadkowym. W ostatni dzień sierpnia ustanowiła minimum tego roku na poziomie 1.2455. We wrześniu wyraźnie nastąpiło ożywienie notowań, ATR osiągnął już wartość sprzed wakacji i pojawiły się świeczki o zakresie powyżej 200p. Ostatnia sesja września (piątkowa) zawiera się w czwartkowej tworząc formację Inside Bara.

GBPCHF Daily – trwa dywergencja wzrostowa i cena pokonała linię trendu spadkowego.

Aktualnie cena znajduje się ponad linią trendu spadkowego wspomnianego na wstępie i wydaje się, że to wybicie można uznać za potwierdzone długim dolnym cieniem piątkowej dziennej świeczki. Na wykresie D1 zauważymy również trwającą dywergencje (+) wzrostową. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki można z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się dalszych wzrostów.

GBPCHF H1

GBPCHF H1 – wyjście ceny górą z Inside Bara może skutkować dalszymi wzrostami do najbliższego oporu 1.2900

Na wykresie H1 możemy szukać sygnału do wejścia w Longa. Można zaryzykować wejście przy pokonanej linii trendu lub poczekać na potwierdzone wybicie z IB. Inside Bar to nic innego jak lokalna konsolidacja… więc wybicie z niego zazwyczaj daje impuls do kontynuacji ruchu zgodnie z kierunkiem wybicia. Naturalnym poziomem Stop Lossa będzie okolica dolnej krawędzi IB – 1.2690 a najbliższym TP 1.2900. Jak widać po poziomach jest to “szybka” para i planując zlecenie warto pomyśleć o zmniejszeniu stawki o połowę od zazwyczaj stosowanej.

Analiza będzie weryfikowana w weekend w artykule z cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”
Więcej analiz z tego cyklu znajdziesz na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here