Naga MarketsGBPCHF – Para od połowy kwietnia br. poruszała się w kanale spadkowym, którego opór i wsparcie były dość dokładnie respektowane. Pod koniec września nastąpiło przełamanie oporu kanału i cena dość dynamicznie powędrowała na północ. Ostatnia sesja minionego tygodnia zakończyła się spadkową świecą obejmującą poprzedzająca tworząc formacje Outside Bara (tak zwane objecie bessy) co zazwyczaj, gdy powstaje w trakcie ruchu wzrostowego zapowiada korektę , a bywa, że i zmianę trendu.

GBPCHF - wybicie z kanału
GBPCHF Daily Inside Bar
GBPCHF D1 - fałszywe wybicie z IB
GBPCHF Daily Inside Bar i Objęcie Bessy (czarna świeca)

Na wykresie w powiększeniu możemy zaobserwować ciekawą sytuację występowania dzień po dniu dwóch formacji Price Action – Inside Bar utworzony w czwartek i wyżej wspomniany piątkowy Outside Bar (objęcie bessy). Świeca piątkowa lekko wybiła z IB, ale notowania powróciły do wnętrza formacji sygnalizując, że może to być fałszywe wybicie.
Biorąc pod uwagę tą kombinację formacji dużo wskazuje, że to zapowiedź możliwych spadków. Warto przyglądać się rozwojowi sytuacji na tej parze i w wypadku udanego testu dolnego ograniczenia IB i pojawienia się maksimum na MACD przymierzyć się do shorta gdzie górne ograniczenie IB może służyć jako poziom dla SL.

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie poddana weryfikacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here