Naga MarketsWeekend to dobry czas by przyjrzeć się wykresom tygodniowym. Pierwszy tydzień lutego rozpoczął się od wybicia z ponad półrocznej konsolidacji w jakiej poruszały się notowania GBPCHF.

  • tygodniowy inside bar
  • dzienne objęcie hossy
  • możliwy ponad 300p ruch w górę
GBPCHF - byczy inside bar po wybiciu
GBPCHF – byczy inside bar po wybiciu z konsolidacji

Notowania w drugim tygodniu lutego nie pokonały zakresu notowań poprzedniego i utworzyły na parze GBPCHF formację inside bar. Co warte uwagi to, że cały miniony tydzień cena poruszała się w górnej połowie formacji co zazwyczaj sugeruje wybicie górą, takie inside bary nazywamy wzrostowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
gbp/chf daily february
GBPCHF Daily – objecie hossy w byczym inside barze

Gdy przyjrzymy się wykresowi dziennemu D1, zauważymy, że wewnątrz tygodniowego inside bara ( czerwony prostokąt) pojawiła się wzrostowa formacja objęcia hossy (niebieski prostokąt).

Taki układ wskazuje na przewagę kupujących na tej parze. Dodatkowym elementem wspierającym scenariusz wzrostowy jest MACD – oscylator po trzech dniach przerwy powrócił do wzrostów.

Najbliższa strefa podaży znajduje się 300p powyżej, co sprawia,że warto zainteresować się tą parą w nadchodzących sesjach. Prawdopodobieństwo wzrostów znacznie zmaleje w przypadku wybicia dołem z dziennego inside bara.

ZAPRASZAM NA WTORKOWY WEBINAR (16 lutego, GODZ. 20:00)

Jak skalpować na wykresie Range Bar?

W trakcie webinaru dowiesz się m.in.:

  • jak uruchomić taki wykres w programie MT4
  • jak stworzyć gotowy szablon do skalpowania z wykorzystaniem Bollinger Bands, stref S&D oraz wskaźnika MACD-2color.
  • pokażę jaką przewagę statystyczną możemy uzyskać analizując rozbieżności jakie pojawiają się pomiędzy MACD i wykresem.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR 

Jeśli chcesz poznać strategię skalpingową, która bazuje na wykresie zależnym od zmiany ceny, a niezależnym od czasu – ten wykład jest dla Ciebie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here