Naga MarketsNotowania pary walutowej GBPCHF poruszają się w kanale wzrostowym od czasu ustanowienia dna trendu spadkowego, co miało miejsce w październiku ubiegłego roku. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, kurs w ostatnim czasie dwukrotnie testował opór tego kanału.

Mając na uwadze powyższe, szukać można oznak wyczerpania ruchu wzrostowego wskazujących na potencjał do spadków w kierunku dolnego ograniczenia kanału. W tym celu warto wykorzystać wykres dzienny, gdzie od miesiąca akcja cenowa jest nieco wzburzona. Kupującym jednak wciąż udaje się utrzymać ponad linią wsparcia diagonalnego oraz obszarem horyzontalnym blisko 1.3156.

Podczas wczorajszej sesji widoczna była próba wypchnięcia notowań na wyższe poziomy. Jednak ostatecznie dzień zamknął się na poziomie niższym od otwarcia, co otwiera drogę do testu wymienionej wyżej konfluencji wsparcia.

Zamknięcie dnia / tygodnia pod obszarem przy 1.3156 odsłoniłoby kolejny istotny poziom obrony, do którego mogliby zmierzać kupujący, a mianowicie 1.2830. Dalsze spadki po jego przełamaniu byłyby przepustką do wsparcia kanału.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMiedź przed szansą na przełamane ważnego oporu
Następny artykułW grudniu kupujemy najwięcej złota
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here