Naga MarketsW ciekawym technicznie miejscu znalazła się para walutowa GBPCAD. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, jej kurs dotarł do kluczowego strefy oporu w obrębie 1.7800.

Ostatni raz, kiedy testowany był ten poziom doszło do znaczącej wyprzedaży, gdzie udało się dosięgnąć wsparcia na 1.5950. Ponad strefa przy 1.78 działała także wcześniej jako wsparcie, w drugiej połowie 2014 roku oraz na początku roku 2015.

Możliwe zatem, że i tym razem strefa sprawdzi się w swej roli. Oznak potencjalnego wyczerpania wzrostów możemy wypatrywać na wykresie 4-godzinnym. Tam też powstała dywergencja pomiędzy ceną na wykresie, a wskazaniami RSI (14), bowiem wyższe szczyty wyznaczane przez cenę nie pokrywają się z tymi, które rysuje wskaźnik.

Mając na uwadze powyższe może się okazać, że dojdzie do odbicia. Warto jednak poczekać na dodatkowe potwierdzenie, choćby w postaci skutecznego wybicia wsparcia na 1.7630.

Jeśli dojdzie do realizacji powyższego scenariusza, kurs może się dalej osuwać do wsparcia na 1.7365. Kolejny istotny poziom znajdziemy niedaleko 1.7080.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 w długim terminie – wykres miesięczny i tygodniowy
Następny artykuł50 Cent: „Nie zarobiłem $8 mln na Bitcoinie”
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here