Naga MarketsNotowania kilku par walutowych wymienionych niżej znalazły się w strefach wsparcia / oporu, gdzie można będzie wypatrywać sygnałów kupna sprzedaży. To dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że dziś piątek. Nie lubię z bardzo otwierać pozycji w ten dzień z dwóch powodów. Po pierwsze, bo muszę zostawić świeżą pozycję na weekend, a po drugie z powodu niższego wolumenu, który może sprawiać, że sygnały będą fałszywe. Zobaczymy jednak jak rozwinie się sytuacja do godziny 11-tej, tylko do tej godziny będę dziś przed wykresami.

GBPCAD

Korekta ostatniego impulsu spadkowego na GBPCAD zaprowadziła notowania do 33% zniesienia, które zbiega się z 20-okresową SMA zapewniającą dodatkowy czynnik konfluencji oporu.

Prawidłowy sygnał sprzedażowy może zatem dać okazję do zajęcia pozycji krótkiej. Podobna sytuacja ma miejsce na GBPAUD z tym, że tam notowania testują 50% zniesienie. Należy jednak pamiętać o tym, co pisałem na wstępie.

CHFJPY

Na parze walutowej CHFJPY korekta jest znacznie głębsza, jak bowiem widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs testuje już 66% zniesienie ostatniego impulsu wzrostowego. Można zatem rozglądać się za sygnałami kupna na wykresie 30-minutowym.

EURGBP

Na parze walutowej EURGBP utworzył się silny impuls wzrostowy po okresie ponad 2-tygodniowej konsolidacji. Trend krótkoterminowy wskazuje obecnie kierunek północny, jednak trzeba tu brać pod uwagę obecność kluczowego oporu w obrębie 0.8960, gdzie wypadają tegoroczne maksima.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here