Naga Markets8.12 przedstawiłem analizę: GBP/CAD – tygodniowy pin bar zwiastujący korektę
Miejsce, gdzie spodziewane było zakończenie korekty – sprawdziło się.


Można było sporo i szybko zarobić otwierając pozycję długą pod tego niewielkiego jak na wykres dzienny pin bara. Można było – bo ani nie poinformowałem Was o okazji, ani samemu nie załapałem się. Zwyczajnie nadmiar obowiązków, powoduje że można przeoczyć fajne okazje. Pokazuję sytuację na GBP/CAD bo ona dobrze pokazuje jak ważna jest organizacja pracy m.in. handel o stałych porach dnia. Drogą do rozwoju na rynku jest analiza własnych błędów, brak zagrania po poprawnie wykonanej analizie jest błędem. Zawsze na koniec roku robię sam dla siebie raport np. “Błędy 2013”. Są to spisane błędy oraz wnioski z całego roku, także z wykresami. Właśnie ta sytuacja z GBP/CAD znajdzie się w tegorocznym raporcie jako błąd organizacji pracy, a rozwiązaniem będzie zwiększenie dyscypliny poprze ustalenie stałych godzin handlu.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnalizator Walutowy: raport EUR/USD 19.12.2013
Następny artykułNomura czeka na wzmocnienie USD.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here