Naga MarketsPara GBPCAD w ciągu 1,5 roku pięć razy docierała do strefy popytu po czym się od niej odbijała, tworząc kilkumiesięczne trendy wzrostowe sięgająca od 600 do 1000p.

 • strefa popytu pod presją sprzedających – objęcie hossy
 • ceny ropy wspomagają kanadyjskiego dolara
 • rynek oczekuje wyższych stóp procentowych w UK
GBPCAD
GBPCAD Daily – objęcie hossy na strefie popytu

Ostatnia świeca dzienna minionego tygodnia utworzyła na wspomnianej strefie popytu formację objęcia hossy – wzrostowy outside bar. Na oscylatorze MACD pojawiło się minimum i wskaźnik wszedł w fazę wzrostową.export import canada
Struktura exportu i importu Kanady

Analizując parę od strony fundamentalnej, czyli aktualnej sytuacji na rynku surowców , a w szczególności rosnących cen ropy naftowej (stanowiącej 16% całego eksportu Kanady) – wszystko wskazywałoby na dalsze umacnianie się kanadyjskiego dolara.

Z drugiej jednak strony rynek spodziewa się zacieśniania polityki monetarnej w UK i możliwego podniesienia stóp procentowych na posiedzeniu BoE, które odbędzie się 4 listopada, co może wzmocnić pozycje funta względem innych walut. Który czynnik przeważy? Wróćmy więc do analizy technicznej, może ona da nam odpowiedź?

funt british canada dollar
GBPCAD H4 – czekamy na potwierdzenie kierunku wybicia- MACD wskaże nam ten właściwy.

Na wykresie H4 trwa dywergencja wzrostowa. Nie możemy jednak wyrokować w jakim kierunku podążą notowania pary, dopóki cena nie wybije z zakresu outside bara. Jeśli wystąpi wybicie górą i MACD nadal będzie wzrostowy – popyt będzie dążył do najbliższej strefy podaży 1.7140. Gdyby jednak wybicie nastąpiło dołem – zasięg spadków może okazać się znaczniejszy, a celem będą minima z 2020r znajdujące się 100p niżej.

Comparic.pl zaprasza na poniedziałkowy webinar

Tematem głównym spotkania będą formacje dwuświecowe i ich najważniejsi reprezentanci: Inside i Outside Bary. Nie wszystkie formacje tego typu są tak samo skuteczne – ich siła zależy od położenia względem całego wykresu. Najsilniejsze są formacje które tworzą się na ważnych poziomach lub lokalnych szczytach lub dołkach tworzących się w miarę daleko od poprzedniego.

 • W czasie wykładu  dowiesz się jak eliminować formacje słabo rokujące by wybrać te najbardziej prawdopodobne i skuteczne.
 • spotkanie odbędzie się  18 października 2021 roku o godzinie 20:00, poprowadzi je Dariusz Dargo

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części: teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu oprócz teorii będziesz mógł także zobaczyć jak wykorzystać formacje Inside i Outside Bary w praktyce na aktualnych wykresach par walutowych i surowców.

W trakcie dzisiejszego spotkania poruszymy   następujące zagadnienia:

 • Co to są i jakie znamy formacje świecowe – (świece japońskie)
 • Inside Bar – jedna z najważniejszych formacji dwu-świecowych na których bazuje Analiza Techniczna
 • Outside Bar – czyli objęcie bessy (hossy) j.w.
 • Czy każda formacja typu I(O) Bar jest warta zainteresowania ?
 • Kiedy formacja sugeruje zmianę trendu, a kiedy kontynuacji.
 • Przykłady na wykresach

BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIU

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem dotyczącym tych formacji zamieszczonym na naszym portalu: Formacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing).Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here