Naga MarketsGBPAUD – para od minimum z września 2017 na poziomie 1.6160 przez ponad pół roku poruszała się w kanale wzrostowym i w okresie od września 2017 do kwietnia br. zyskała 2350p. Po ustanowieniu maksimum tego roku na poziomie 1.85 notowania pary zaczęły spadać i w połowie maja cena opuściła kanał wzrostowy pokonując jego wsparcie.

GBPAUD Daily – formacja RGR gdzie poziom głowy i ramion wyznaczymy bez problemu, natomiast dla linii szyi możemy rozważyć dwie opcje.

Na wykresie możemy zauważyć charakterystyczny kształt formacji RGR, gdzie poziom ramion i głowy łatwo wyznaczyć (zielone prostokąty), natomiast linie szyi już trochę trudniej. Na pierwszy rzut oka linia łącząca dwa ostatnie minima lokalne (niebieska przerywana) spełnia kryteria linii szyi i możemy powiedzieć ,że RGR jest kompletny i należy spodziewać się, że po jej pokonaniu spadki nabiorą rozpędu, a celem będą kolejne wsparcia 1.72 i następne 1.6850.

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ale gdybyśmy uznali, że bardziej odpowiednią będzie poziom równoległy do linii ramion (1,7975) czyli 1,7375 ( linia czerwona przerywana) to RGR jest jeszcze niekompletny i do jej osiągnięcia brakuje aktualnie ok 140p. Ja przychylam się do wersji drugiej i traktując pierwszą linie (1) jak lokalną linię trendu, po jej potwierdzonym pokonaniu, będę grał na spadki do poziomu tej drugiej (2), w moim odczuciu, właściwej linii szyi formacji RGR.

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie poddana weryfikacji w nadchodzący weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here