Naga Markets


Po trwających od dwóch miesięcy wzrostach para walutowa GBPAUD dotarła w okolice oporu 1.7110 zbiegającego się z poziomem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie tworzy się obecnie pro-spadkowa formacja podwójnego szczytu.

Odrzucenie tego poziomu oraz wybicie dołem z kanału wzrostowego mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków i kontynuacji wcześniejszego trendu.

GBPAUD Daily
GBPAUD Daily

Zgodnie z zasadami Price Action aby uznać, że nastąpiła zmiana nastawienia rynku musielibyśmy najpierw wybić ostatni dołek a ten znajduje się w 1.6830. Spoglądając na wykres H4 widzimy, że rynek wybija właśnie dołem z kanału wzrostowego. Jeżeli tylko podaż pokona również znajdująca się w okolicy lokalną strefę wsparcia, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć właśnie w okolice wspomnianego poziomu 1.6830.

Dopóki jednak rynek nie wybije trwale z kanału obowiązuje trend wzrostowy i ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji krótkich przynajmniej w średnim horyzoncie czasowym.

Sprawdź jak dobre mogą być warunki u Brokera HotForex

GBPAUD H4
GBPAUD H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – EURTRY
Następny artykułKomentarz walutowy – Złoty optymistycznie zaczyna Święta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here