Naga MarketsBrytyjskie dane makroekonomiczne najprawdopodobniej nie zmienią w najbliższym czasie gołębiej retoryki Banku Anglii. Funt szterling (GBP) w trakcie ostatnich sesji przesuwał się w górę w związku ze spadkiem obaw dotyczących Brexitu (wyjścia UK z Unii Europejskiej). Nie zmienia to jednak faktu, że na funcie zapanuje silniejsza zmienność, jako że zbliżamy się do końca szczytu europejsko-brytyjskiego.

W przypadku dolara australijskiego (AUD) najsilniejszym problemem są Chiny oraz ryzyko interwencji RBA (Banku Rezerw Australii) na otwartym rynku w celu osłabienia waluty.

Feb-10-GBPAUD-V1

Od strony technicznej GBP/AUD porusza się w wielomiesięcznym kanale spadkowym. Obecnie notowania znajdują się również pod długoterminową średnią ruchomą i nic nie wskazuje na odwrócenie. Analitycy HotForex zalecają poszukiwanie okazji sprzedażowych w kierunku dolnego ograniczenia kanału. Otwórz krótką pozycję z HF – przetestuj rachunek demo i nowe spready.

Dobrym pomysłem może być szukanie okazji do shortów w okolicach górne ograniczenia kanału i oporu 2.0603. Potencjalne cele znajdują się natomiast na wysokości 1.9980 (dołek styczniowy) oraz 1.9660 (dołek z czerwca 2015).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wykorzystywać wiadomości makreokononoiczne podczas handlu na rynku walutowym weź udział w darmowym webinarze – już w czwartek (11 lutego) o godzinie 13:00. Webinar prowadzony w języku angielskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here