Naga MarketsOstatni raz o parze walutowej GBPAUD wspominałem w połowie stycznia, kiedy to uzasadniony wydawał się scenariusz wzrostowy po odbiciu od wsparcia w obrębie 1.7103. Od tego czasu notowania utworzyły sekwencję rosnących dołków i szczytów, co potwierdza pro-wzrostowe nastawienie.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym, wczorajsza sesja zamknęła się ponad lokalnym oporem przy 1.7660. Dziś natomiast wzrosty są kontynuowane, a przełamany opór może zapewniać wsparcie..

Wydaje się zatem, że w najbliższych dniach handlowych kurs może ponownie dotrzeć do kluczowej strefy oporu, gdzie ubiegłoroczne maksima na 1.7995 zbiegają się z górnym ograniczeniem kanału.

Wybicie tej strefy otworzy drogę do wzrostów w kierunku kolejnego oporu na 1.8340. W przeciwnym razie, notowania mogą utknąć na jakiś czas w konsolidacji.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRaport walutowy BM ING – W oczekiwaniu na korektę
Następny artykułPiątkowy przegląd rynków – USD odbił się od dna?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here