Naga MarketsGBPAUD od grudnia 2018 porusza się w trendzie wzrostowym, a notowania mieszczą się w kanale o zasięgu ok. 700p. Po ustanowieniu maksimum tego roku na poziomie 1.8766 cena zaczęła spadać. Ostatnie dwie sesje zeszłego tygodnia były wyraźnie spadkowe, a nieskuteczne pokonanie poprzedniego maksimum z 10.10.2018 może świadczyć o wyraźnej przewadze podaży.

GBPAUD D1 – nieudane wybicie poziomu ostatniego maksimum wskazuje na przewagę podaży

Aby określić poziom wejścia w zlecenie Sell, musimy spojrzeć na niższy przedział czasowy. Z wykresu H1 możemy wywnioskować, że najlepszym momentem by dołączyć do podaży będzie okolica średniej EMA144, która wcześniej dość dobrze pełniła rolę dynamicznego wsparcia i przy kolejnym spotkaniu z ceną powinna zadziałać jak dynamiczny opór – i jest to wersja dla lubiących ryzyko.

GBPAUD H1 – planując zlecenie sell warto poczekać na sygnał Price Action w pobliżu średniej EMA144

Bardziej wstrzemięźliwi i ostrożni traderzy zapewne dołączą do sprzedających dopiero gdy cena pokona aktualnie testowane wsparcie 1.8410.
Celem podaży może być wsparcie wspomnianego na wstępie kanału będące zarazem linia trendu wzrostowego, aktualnie znajdującego się w okolicy poziomu 1.8210.
Należy również mieć na uwadze wtorkowe głosowanie w parlamencie UK dotyczące Brexitu, którego wynik może wstrząsnąć kursem GBP w sposób trudny do oszacowania w obecnej chwili.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here