Naga MarketsFunt tracił w stosunku do dolara australijskiego właściwie nieprzerwanie od 11 października. Po drodze pojawiały się krótkotrwałe korekty, ale za każdym razem do gry wracała podaż. Teraz sytuacja wygląda inaczej. Po dwukrotnym odbiciu od przedziału 1,72-73 po raz pierwszy mamy do czynienia z silniejszą aprecjacją. Cena wczoraj dynamicznie wzrosła o ponad 200 pipsów i obecnie znalazła się nad istotnym oporem.

Cena nad oporem

Kurs funta uległ silnemu umocnieniu na parze z dolarem australijskim. Trwające właśnie przebicie oporu na 1,7770 może być tego dowodem. Poziom ten wielokrotnie w przeszłości powstrzymywał spadki lub wzrosty. Jeśli dojdzie do trwałego przebicia, kolejnym zadaniem dla popytu będzie pokonanie rejonu 1,7950, a potem psychologicznej bariery na 1,80.

Dopiero przebicie powyżej 1,80 może świadczyć o trwałej zmianie sentymentu na GBPAUD. W przypadku takiego scenariusza popyt może celować nawet w okolice 1,8350. Jeśli jednak ruch wzrostowy osłabnie i cena powróci poniżej 1,7770, to w krótkim terminie niedźwiedzie mogą zepchnąć ją z powrotem w okolice 1,7500.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPAUD,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

wykres GBPAUD H4 20.12.2018
GBPAUD H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here