Naga MarketsGBPAUDMoże nie jest to zbyt przewidywalna para, w okresie gdy losy Brexitu są wciąż zagadką, a kolejne głosowania nad kolejnymi poprawkami przypominają nam czasy, gdy w Rzeczpospolitej Obojga Narodów (XVII-XVIII w.) obowiązywało “liberum veto” i państwo popadało w niemoc ustawodawczą i wykonawczą. Brak porozumienia pomiędzy rządem Teresy May i opozycją co do formy wyjścia z Unii Europejskiej, daje w efekcie ponad przeciętną zmienność na parach z funtem, co kusi i często do nich wracam z nadzieją na duży łup.


GBPAUD 28.03.2019

GBPAUD, Brexit
GBPAUD Daily – cena porusza sie od początku roku w formacji klina zwyżkującego

Para od początku grudnia 2018 porusza się w trendzie wzrostowym, a malejąca amplituda wzrostów i korekt spadkowych ukształtowała na wykresie Daily formację klina. Wsparcie tej formacji, a zarazem linia trendu były już testowane 6-cio krotnie. W najbliższych dniach zapowiada się kolejna próba przełamania wspomnianej linii trendu.

GBP,AUD, wedge,Brexit
GBPAUD H4 – możliwe dynamiczne spadki po pokonaniu wsparcia klina zwyżkującego

Na wykresie H4 zauważymy, że cena podąża w stronę najbliższej strefy popytu, która zaczyna się na poziomie 1.8425, tam tez znajduje się aktualnie wsparcie wspomnianej formacji klina zwyżkującego. Pokonanie tego wsparcia może być impulsem do dalszych spadków, a ich zasięg w pierwszym ruchu może sięgnąć 180p.

Dużo oczywiście zależy od kolejnych doniesień z Brytyjskiego Parlamentu. Jest takie powiedzenie -“do trzech razy sztuka”- być może w przypadku umowy rozwodowej z UE to porzekadło się sprawdzi i kolejne, trzecie już głosowanie w Izbie Gmin będzie skuteczne i funt się wzmocni. Jeśli jednak nie – spadki będą bardzo prawdopodobne.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teoria a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here