Naga MarketsGBPAUD to jeden z bardziej “agresywnych” crossów, gdzie podobnie jak GBPJPY wahania dzienne często przekraczają 200p, a i świeczki 300p nie są rzadkością. W czasach gdy maksymalna dźwignia u brokerów europejskich wynosi 30:1, taka dzienna zmienność jest szczególnie atrakcyjna.
Para ustanowiła swoje minimum tego roku (1.7090) w styczniu i w krótkim czasie, bo już w marcu ustanowiła roczne maksimum (1.8504) co skutkowało przyrostem blisko 1400p. Od tego czasu para porusza się w szerokiej konsolidacji pomiędzy wspomnianym maksimum i poziomem 1.7380. Aktualnie obserwujemy spadki w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji.
Na wykresie dziennym oscylator MACD utworzył we wtorek w tym tygodniu maksimum i zaczyna malec co sugeruje dalsze spadki.

GBPAUD Daily – cena zmierza w kierunku wsparcia 1.7980, MACD maleje

Na wykresie H4 trwa dywergencja ujemna co wspiera scenariusz spadkowy. Najbliższym celem niedźwiedzi może być wsparcie na poziomie 1.7980 co przy aktualnym kursie 1.8100 dało by zaksięgować ok 100p.
Analiza bazuje na strategii PA+MACD, której opis znajduje się portalu.

GBPAUD H4 – trwająca dywergencja ujemna sugeruje kontynuację spadków

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teorią a praktyką” i będziemy weryfikować jej skuteczność w weekend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDash rozwiąże kryzys w Wenezueli?
Następny artykułStrategia Siły Relatywnej – drugi tydzień
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here