Naga MarketsGoldman-SachsNajnowsza rekomendacja walutowa Goldman Sachs w całości poświęcona jest GBP. Bank przekonuje, że jego zdaniem waluta ta wciąż jest w grze. Dlaczego?


EUR/GBP cechuje się najbardziej stabilnym trendem zniżkowym z pośród wszystkich par walutowych w tym roku. I chociaż EUR/USD spadło znacznie bardziej, GBP umocnił się bardziej względem EUR niż zrobił to amerykański dolar.

Goldman Sachs wierzy, że relatywnie spokojny trend zniżkowy na EUR/GBP odzwierciedla postępujący rozwój brytyjskiej gospodarki, wywierając presję na ceny w postaci wynagrodzeń, czy coraz bardziej jastrzębi język Banku Anglii.

b81

Tak jak wcześniej przewidywaliśmy, funt szterling powinien nadal się umacniać wraz z dążeniami BoE do zmiany pokryzysowej polityki monetarnej Zjednoczonego Królestwa – przekonuje bank. Niemniej jednak precyzyjna prognoza pierwszej podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii jest przedmiotem spekulacji rynkowych i miksu coraz bardziej restrykcyjnej polityki fiskalnej państwa i przewidywań w sprawie luzowania polityki monetarnej przez BoE. Goldman Sachs podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy i oczekuje presji ze strony kupujących GBP. Szczegółowa prognoza zakłada poziom 0,65 na EUR/GBP w ciągu następnych 12 miesięcy.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here