Naga MarketsGBP/USD z powrotem na wsparcie przy 1,27? - analiza dla początkującychInteresująco zapowiada się końcówka tygodnia na parze GBP/USD. Jeżeli chodzi o dolara, to jako globalna waluta jest ona wrażliwa na kwestie polityczne jak amerykańskie wybory oraz światowy sentyment na rynkach. Niepewność przed wyborami oraz w temacie rozwijającej się drugiej fali pandemii, może okresowo wzmacniać dolara. Po stronie funta mamy nadal sporo obciążeń, a głównym z nich jest umowa handlowa z UE. Premier Johnson przyzwyczaił do ostrej retoryki i gry va banque, jednak ostatnie doniesienia mówią o podobnej odpowiedzi ze strony Brukseli.

  • Wznowiono negocjacje odnośnie nowej umowy handlowej
  • Kurs GBP/USD oscyluje między 1,27 a 1,30

Media donoszą, że strona unijna wcale nie musi trzymać się terminu końca negocjacji wyznaczonych na 15 października, dając tym samym do zrozumienia, że to Wielkiej Brytanii powinno bardziej zależeć. Wydaje się, że w końcu umowa zostanie podpisana, jednak nastąpi to w ostatniej możliwej chwili. Funta mogą więc czekać okresy słabości, tym bardziej, jeżeli negocjacje będą burzliwe.

Blisko linii trendu

Na wykresie GBP/USD cena drugi raz zawróciła przy lokalnym oporze 1,30. To pokazuje, że mogą pojawić się problemy z utrzymaniem trendu wzrostowego jaki mamy od początku pandemii. Na razie kurs zdaje się zmierzać na wsparcie przy 1,27.

gbpusd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here