Naga MarketsGBP/USD walczy na ważnej strefie wsparcia - analiza dla początkującychNotowania GBP/USD podobnie jak innych par dolarowych silnie tracą w ostatnich dniach. Ma to związek z ryzykiem upadku chińskiego giganta Evergrande, co może rozlać kryzys na inne rynki. W rudnych czasach naturalne jest, że dolar zyskuje, tym bardziej, że rynki dość ostrożnie ale jednak, mogą oczekiwać, że na środowym posiedzeniu FED pojawią się jakieś sygnały o zmniejszaniu redukcji programu skupu aktywów. Ciekawie o kondycji funta piszą w najnowszym raporcie analitycy MUFG Banku. Ich zdaniem, rośną oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii co w spokojniejszych czasach i stabilniejszym dolarze, może wspomóc kurs GBP/USD.

Problemem jest jednak to, że równocześnie analitycy sądzą, że BoE będzie mieć problem z zaspokojeniem tych oczekiwań. Rozczarowanie komunikatem, to prosta droga do jeszcze silniejsze przeceny funta.Walka na wsparciu

Ich zdaniem, niebawem Bank Anglii przyzna, że wzrost PKB w III kwartale będzie słabszy od wcześniejszych prognoz. Niższy wzrost i rosnąca inflacja stworzą mało korzystną mieszankę dla funta. Na wykresie GBP/USD pojawia sie ryzyko upadku czytelnego wsparcia.

gbpusd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here