Naga Markets



Brytyjski funt umocnił się wczoraj po doniesieniach dotyczących większej uległości ze strony Wielkiej Brytanii w stosunku do Unii Europejskiej. Okazuje się, że Theresa May ma przedstawić nową ofertę wyjścia UK z Unii Europejskiej, gdzie zgadza się na niektóre postulaty europejskich oficjeli w stosunku do granicy z Irlandią. Teoretycznie porozumienie ma zostać zawarte w najbliższych dwóch miesiącach, choć kluczowa data na osiągnięcie porozumienia została ustalona na dzień 21 stycznia.

Według informacji podanych przez Bloomberga, Wielka Brytania ma m.in. zrezygnować ze sprawdzania dóbr przewożonych pomiędzy Irlandią oraz całą Wielką Brytanią. Wobec tego, Wielka Brytania będzie musiała pozwolić na pozostanie Irlandii Północnej w unii celnej. Nowy plan ma zostać przedstawiony UE później w tym miesiącu. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że Toyota tymczasowo wstrzymuje fabrykę w Wielkiej Brytanii wskazując na zakłócenie łańcucha dostaw jako główny powód.

Pomimo lekkiego odbicia na funcie w stosunku do dolara wczorajszego dnia, później obserwowaliśmy cofnięcie i dzisiaj para przebija już się przez ważne wsparcie, szykując się do potencjalnego przebicia poziomu 1,2700. Źródło: xStation5



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here