Funt szterling na tle flagi brytyjskiejChoć pod koniec zeszłego miesiąca przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii osiągnęli porozumienie, co do wstępnej treści umowy dotyczącej wspólnego funkcjonowania w środowisku po Brexicie, to funt brytyjski w dalszym ciągu pozostaje silnie wyprzedawany, a każdy impuls wzrostowy jest całkowicie znoszony przez sprzedających. Co dalej z notowaniami pary walutowej GBP/USD?


Kurs funta szterlinga – analiza interwału tygodniowego

To już trzeci test poziomu 1.2700 w tym roku. Zgodnie z założeniami analizy technicznej każdy kolejny test poziomu zwiększa jego szansę przebicia, a więc rosną szansę dotarcia do dołka z czerwca 2017 r. (1.2592), co z kolei otworzyłoby drogę do poziomów 1.2363, 1.2100 oraz 1.1980. Z drugiej strony dopiero pokonanie szczytu z tego tygodnia (1.2837) pozwoliłoby na zmniejszenie presji sprzedających. Wyżej znajduje się szczyt z 14 listopada 1.3072 oraz z 20 września 1.3296.

GBP/USD ponownie blisko tegorocznych minimów. W zasięgu 1.20?

Analiza interwału dziennego

Dzisiejsza sesja choć rozpoczęła się bardzo optymistycznie dla funta, najprawdopodobniej zakończy się dodatkowym potwierdzeniem presji podażowej w postaci spadającej gwiazdy. Górna linia trendu w dalszym ciągu skutecznie powstrzymuje presję kupujących. Test dołka 1.2660 jest przy obecnej strukturze ceny wysoce prawdopodobny.

GBP/USD ponownie blisko tegorocznych minimów. W zasięgu 1.20?

Analiza interwału czterogodzinnego

Poranne wzrosty na chwilę zanegowały negatywną strukturę pivotową, a cena w godzinach popołudniowych powróciła do tendencji spadkowej. Struktura wolumenowa również pozostaje negatywna z dolnym ograniczeniem w okolicach poziomu 1.2900. Wskaźniki wolumenowe VWAP i POC także faworyzują shorty. Z kolei skumulowana delta lekko odbija od kilkutygodniowych minimów, co wraz z faktem lekkiej redukcji pozycji krótkich na funcie brytyjskim może oznaczać, iż duzi gracze rozpoczęli proces akumulacji. Jednak dopóki struktura cenowa, wolumenowa i pivotowa pozostaje negatywna, dopóty pozycje krótkie mają przewagę. Punkt kierunkowy to okolice 1.3173 i dopiero jego przebicie umożliwi silniejsze odreagowanie pro-wzrostowe.

GBP/USD ponownie blisko tegorocznych minimów. W zasięgu 1.20?

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 04.12.2018 CAD/JPY
Następny artykułMaker (MKR) – opis kryptowaluty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here