Naga MarketsGBP/USD może spaść do 1,3166, uważa DBS Bank - analiza dla początkującychNotowania pary GBP/USD po ostrym spadku do jakiego przyczynił się brak podwyżek stóp procentowych ze strony Banku Anglii, dotarły na kluczową strefę wsparcia opartą o tegoroczne minima. Strefa w rejonie nieco powyżej 1,34 na razie działa i doprowadza do lekkiego odbicia notowań. W swojej najnowszej prognozie, analitycy DBS Banku sugerują jednak, że może to nie być koniec wyprzedaży brytyjskiej waluty. Ich zdaniem przełamanie wspomnianego wsparcia doprowadzi do ruchu na 200 tygodniową średnią ruchomą w rejonie 1,3166.

W krótkim okresie dojdzie jednak do korekty i wyznaczenia prostej formacji podwójnego dna. Zdaniem autora raportu, po za brakiem działań BoE i słabym wynikiem głosowania nad podwyżką stóp, nad funtem ciążą także inne problemy.Odbicie od wsparcia

Wspomina się choćby o problemach w relacjach z UE i groźby użycia artykułu 16 protokołu w sprawie granicy Irlandii Północnej. To prosta droga do wojny handlowej z UE. Mimo iż eskalacja konfliktu wydaje się mało prawdopodobna, to samo ryzyko może negatywnie wpływać na siłę funta, powodując spadki na GBP/USD w dłuższym terminie.

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here