Naga MarketsOd połowy kwietnia br. funt brytyjski stracił w stosunku do dolara amerykańskiego ponad 1700 pips. Dziś tj. 2 października szef analizy technicznej FICC w Commerzbanku, Karen Jones komentuje dalszy kurs pary walutowej GBP/USD i uzasadnia swoją opinie licznymi aspektami technicznymi.


Zobacz również: Rośnie ryzyko kryzysu na świecie, rynki wschodzące pod presją

W opinii Karen Jones popularny „kabel”, który pozostaje pod presją sprzedających w związku z Brexitem i podwyżką stóp w USA, zbliża się do ważnego wsparcia 1.2940. W dzisiejszym raporcie napisała:

– GBP/USD pozostaje pod presją spadków. Rynek dziś przebił istotną średnią MA55 stanowiącą wsparcie w okolicach 1.2990 na interwale D1. Obecnie sygnały techniczne są sprzeczne, ale podejrzewamy, że zakres spadku jest obecnie dość ograniczony i powinien utrzymać się w pobliżu linii wsparcia na poziomie 1.2940. Presja wzrostowa powróci, jeśli cena utrzyma się nad średnią MA55.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Ruch powyżej szczytu z zeszłego tygodnia na poziomie 1.3298 spowodowałby atak na poziom  1.3363, czyli szczyt z lipca br. Jeszcze wyżej leży opór 1.3473, który jest szczytem z czerwca oraz 1.3514, gdzie przebiega MA200 – dodała szefowa analizy technicznej Commerzbanku.

Zobacz również: Rabobank ocenia bieżącą siłę indeksów walutowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here