Naga MarketsGBP/USD będzie nadal wzrastać. Reakcja na inflację wskazuje na siłę funta - uważają eksperci MUFG Bank oraz Société GénéraleOstatnie trzy tygodnie to okres umocnienia brytyjskiej waluty, za którą odpowiadają przede wszystkim wysokie oczekiwania co do podjęcia kroków zmierzających do normalizacji polityki monetarnej przez Bank Anglii. Sporo o tych oczekiwaniach, inflacji i sytuacji technicznej GBP/USD piszą eksperci z MUFG Bank oraz Société Générale, którzy w ostatnich dniach opublikowali swoje spojrzenia na temat funta.

Pozytywne prognozy banków

Jeżeli chodzi o poglądy MUFG Bank, to analitycy wskazują, że wrześniowe dane o inflacji okazały się niższe od prognoz, ale na rynku reakcja na to była ograniczona.Ekonomiści uważają, że roczna inflacja w Wielkiej Brytanii jest nieco niższa, ale wciąż podwyższona. „Dane, choć mogą być ulgą ze względu na obawy związane z rosnącą inflacją, mogą nie zmienić radykalnie myślenia w Banku Anglii” – wskazują analitycy. Ich zdaniem funt jest obecnie podatny na korektę, jednak oczekiwania do do BoE nadal powinny wspierać walutę w dłuższym czasie.

Na brak reakcji rynku po danych o inflacji wskazują także ekonomiści z Société Générale. W najnowszym raporcie prezentują pogląd, że decydenci z BoE mimo odczytu, nie zrezygnują z planów powolnej normalizacji polityki, gdyż pojedynczy niższy odczyt inflacji nie jest wcale końcem wzrostu cen. To wystarczy do tego i pokazuje to ostatnia reakcja, że popyt na funcie dominuje i cały czas gra pod ruch ze strony Banku Anglii.

„Kurs GBP/USD zbliża się do potencjalnej przeszkody 1,3910/1,3930, co stanowi ostatni szczyt i 61,8% zniesienia z czerwca. Pokonanie tej strefy oporu byłoby kluczowe dla następnego etapu odbicia. Niepowodzenie w odzyskaniu strefy 1.3910/1.3930 może prowadzić do krótkotrwałego wycofania. 1,3670 i dołek z zeszłego tygodnia na poziomie 1,3570 to krótkoterminowe wsparcie” – kończą eksperci.

GBPUSD

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here