Naga MarketsPoczątek każdego miesiąca nierozerwanie łączy się z publikacjami raportów PMI (Purchasing Managers Index). W poniedziałek poznaliśmy wartość wrześniowego indeksu PMI dla brytyjskiego sektora przemysłu, wczoraj dla budowlanego a dziś punktualnie o godz. 10:30 IHS Markit opublikował wartość wrześniowego PMI dla sektora usług.


53,60 wobec prognozowanego PMI 53,20

PMI dla sektora usług osiągało poziom 53,60 wobec prognozy 53,20 oraz wyniku sierpniowego 53,20. Wrześniowe dane wskazują dalszy wzrost koniunktury w sektorze usług w Wielkiej Brytanii. Mimo, że tempo wzrostu nieznacznie wzrosło od sierpnia, to w dalszym ciagu jest ono niższe niż średnia z pierwszej połowy roku. Presja gwałtownie rosnących kosztów przyczyniła się do szybszego wzrostu cen od stycznia.

“Sektor usług odnotował kolejny miesiąc spokojnego wzrostu, przebiegającego pomiędzy silną ekspansją w przemyśle a spadkiem produkcji budowlanej. We wszystkich trzech sektorach napływ nowych firm był we wrześniu najniższy od 13 miesięcy. Wzrost kosztów doprowadził do największego miesięcznego wzrostu średnich cent towarów i usług od kwietnia br. co oznacza, że inflacja konsumpcyjna może przekroczyć 3% w nadchodzących miesiącach.” – powiedział Chris Williamson, główny ekonomista IHS Markit

Reakcja GBP

Dobre dane z brytyjskiej gospodarki wpłynęły na umocnienie się funta szterlinga w efekcie czego, w pierwszej chwili po publikacji, na notowaniach GBPUSD obserwowaliśmy ponad 30 pipsowe wzrosty. 

Spoglądając na parę walutową GBPAUD zauważymy, że jeżeli wzrosty te będą kontynuowane, kurs mógłby dotrzeć w okolice pokonanego wczoraj poziomu 1.6935.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułConsilium Invest zmienia nazwę na TradingDot
Następny artykułBiałas (TMS): RPP zbagatelizuje wyskok inflacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here