Naga MarketsPunktualnie o 10:30 poznaliśmy dane Purchasing Managers’ Index dla sektora budowlanego publikowane przez MArkit, które po raz pierwszy od września ubiegłego roku spadły poniżej bariery 50. Wskaźnik wyniósł 48,1 podczas gdy analitycy oczekiwali 51,1 czyli poziomów z przed miesiąca.


Najważniejsze informacje jakie płyną z wrześniowego raportu to znaczne spadki zarówno w aktywności biznesowej, która spada najniżej od 13 miesięcy jak i w nowych zamówieniach. Gospodarka Wielkiej Brytanii w sektorze budowlanym zaczyna się kurczyć.

Był to trudny miesiąc dla tego sektora, gdyż trwały spadek nowych zamówień doprowadził do redukcji ogólnej aktywności. Ankietowani upatrują ten spadek w coraz mniejszym zaufaniu i ograniczeniu apetytu na ryzyko wśród ich klientów, szczególnie w sektorze budownictwa komercyjnego.

Budowa nowych domów była jedynym komponentem który zanotował wzrost we wrześniu, jednak dynamika w poórwnaniu do poprzednich miesięcy spowolniła, z obawy na mniej korzystne warunki w przyszłości.

“Respondenci wskazywali na ograniczające warunki gospodarcze i narastającą niepewność dotyczącą Brexit-u, powodując ,ze klienci wstrzymują się z nowymi zamówieniami. Nawet w budownictwie mieszkaniowym, przemysł budowlany wykazywał tendencję spadkową, ale to inżynieria lądowa była największą spadków” – powiedział Duncan Brock, Director of Customer Relationships.

Reakcja GBP

Funt po danych osłabia się w dość istotny sposób, inwestorzy reagują na zaskakujące dane wyprzedając brytyjską walutę. EURGBP umacnia się, wzrost wpisuje się w trwający od kilku dni trend na tej parze. 

GBPUSD spada, po niezłym początku dnia, kurs obsuwa się poniżej wczorajszego dołka i zmierza w kierunku poziomu 1.32.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here