Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Ostatnie działania Bank of England przyniosły spore zwyżki GBP. Jednak w swoim najnowszej nocie do klientów Credit Agricole otwarcie przyznaje, że pozostaje po krótkiej stronie rynku. Dlaczego?


Gubernator BoE Mark Carney przysłużył się wycenie GBP na rynku, jednak dane w tym tygodniu również mogą tchnąć w inwestorów nieco optymizmu związanego z polepszającą się sytuacją gospodarczą Wielkiej Brytanii – przekonuje Credit Agricole.

Zgodnie z danymi BRC na temat sprzedaży, podwyższona skłonność konsumentów do wydawania pieniędzy może polepszyć ogólny wydźwięk danych konsumenckich z Wielkiej Brytanii. Bank zauważa ponadto, że proces wydawania przez Brytyjczyków kolejnych funtów przyspieszany jest przez trwający sezon wakacyjny.

Niemniej jednak, w obliczu aktualnych poziomów GBP/USD będzie nadzwyczaj trudno bykom na dalszą wędrówkę, zwłaszcza jeśli miałaby pojawić się kolejna prognoza dotycząca kolejnej podwyżki. Przecież rynek już wycenia dwie z nich, w przeciągu następnych 12 miesięcy – argumentuje Credit Agricole.

b42

Osłabiający się popyt związany z powszechną opinią o brytyjskich spokojnych wodach, powinien osłabiać przepływy kapitałowe w kolejnych tygodniach. Pozostajemy po krótkiej stronie rynku na GBP/USD – ogłasza Credit Agricole. Cel dla aktualnych pozycji to 1,4850, zlecenie obronne powyżej 1,5850.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here