Naga MarketsProdukcja w Wielkiej Brytanii rośnie szybciej niż oczekiwano, odczyt wyniósł 0,4% podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 0,3%. Miesiąc temu wskaźnik utrzymywał się na poziomie zera. Produkcja obejmuje przemysł wydobywczy, górnictwo, dostawy energii i gospodarkę odpadami.


W raporcie czytamy, że największy pozytywny udział był w górnictwie i kopalnictwie, wynika to z wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, który wzrósł o 2,6%. W lipcu wzrosła także produkcja wyposażenia transportowego, głównie pojazdy silnikowe, przyczepy i naczepy – ponad 7%.

Zarówno indeks produkcji (IoP), jak i indeks produkcji przemysłowej (IoM) wykazywały tendencję wzrostową po spowolnieniu gospodarczym. Dalej jednak pozostają poniżej poziomu osiągniętego przed kryzysem w latach 2008-2009.

Źródło: https://www.ons.gov.uk

Miesięczna produkcja całkowita wzrosła o 0,2% w porównaniu do lipca z przed roku, głównie za sprawą dwóch największych sektorów czyli produkcji przemysłowej 0,5% oraz energii elektrycznej 0,7%

Reakcja funta

Para GBPUSD cały czas pozostaje w tendencji wzrostowej na początku tego tygodnia. Dobre dane naturalnie wspierają wspinanie się po ścianie, osiągając nowe poziomy. Kurs dobrze respektuje krótkoterminową linię trendu, być może już dziś zobaczymy atak na poziom 1.32.

2017-09-08 10:30 Wlk. Brytania Przetwórstwo przemysłowe lipiec 0,3% m/m 0,0% m/m
2017-09-08 10:30 Wlk. Brytania Produkcja przemysłowa lipiec 0,2% m/m 0,2% m/m 0,5% m/m
2017-09-08 10:30 Wlk. Brytania Produkcja przemysłowa lipiec 0,4% r/r 0,3% r/r 0,3% r/r
2017-09-08 10:30 Wlk. Brytania Przetwórstwo przemysłowe lipiec 1,7% r/r 0,6% r/r


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCADCHF testuje górne ograniczenie 2,5 letniej konsolidacji
Następny artykułAnaliza dla początkujących: USDCAD zmierza w kierunku 1.20
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here