Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Zespół analityków Barclays bierze na warsztat crossy brytyjskiego funta i prezentuje propozycje dwóch pozycji o horyzoncie nieco dłuższym niż popularny daytrading. Poniżej krótka analiza i rekomendacja EUR/GBP oraz GBP/CHF.


Słabość GBP była w piątek jedną z największych na rynku. Funt osuwał się wtedy w stosunku do niemal wszystkich walut G10. Atak podaży został zauważony również na papierach bezpiecznych – Giltach, które zamknęły się w ubiegłym tygodniu na nowych minimach. Prognozujemy, że w związku z wciąż nierozwiązaną kwestią brytyjskiego referendum, funt będzie obiektem sprzedaży w kolejnych tygodniach. W związku z tym czekamy na odpowiedni moment do zajęcia odpowiednich pozycji:

Długiej na EUR/GBP – para gwałtownie wybiła lokalny poziom oporu na poprzednich szczytach. Obecnie czekamy na pierwsze oznaki korekty EUR/GBP, którą będziemy skupować. Poziom docelowy dla longów to okolice 0,8100.

EURGBPDaily

Sprzedaj GBP korzystając z oferty FxPro

Krótkiej na GBP/CHF – na crossie zaistniała przeciwna sytuacja do tej na EUR/GBP. Para przebiła wsparcie w okolicy poprzednich dołków, tworząc jednocześnie nowe roczne minimum. W tym momencie czekamy na ponowny test przebitych okolic, który będzie dobrym momentem do krótkiej sprzedaży GBP/CHF:

GBPCHFDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here