Naga MarketsO godzinie 10:30 Bank Anglii podzielił się z rynkiem protokołami (minutes) z lipcowego posiedzenia polityki monetarnej. Protokoły to jednak z form instrukcji wyprzedzających (forward guidance), służąca do komunikacji z rynkiem. W treści protokołów BOE znajdują się opisy głównych tematów rozmów członków MPC (rady polityki pieniężnej), czy też skrótowe nakreślenia wypowiedzi poszczególnych z nich.


Protokoły zgodnie z oczekiwaniami

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami przedstawiciele MPC kolejny miesiąc z rzędu jednogłośnie głosowali (9-0-0) za utrzymaniem stabilnej polityki pieniężnej (brak zmian w stopach procentowych oraz poziomie skupu aktywów). Pełna treść dokumentu bazującego na posiedzeniu z 8 lipca dostępna tutaj. Poniżej streszczenie najważniejszych punktów:

  • Bez widma greckiego kryzysu podejmowanie decyzji monetarnych jest zdecydowanie łatwiejsze i jednogłośne
  • Wystąpiły różnice pomiędzy członkami MPC odnośnie tego jak silne wzrosły lokalne presje cenowe odbijające się na inflacji
  • Siła funta szterlinga może odbić się negatywnie na projekcjach inflacyjnych oraz wyjściu z okresu niepewności inflacji konsumenckiej
  • Wydarzenia w Grecji oraz w Chinach przyćmiły globalny wzrost gospodarczy po spowolnieniu w Q1
  • MPC prognozuje PKB w Q2 i Q3 na poziomie 0.7%

Funt szterling po publikacji minutes

Na kilka minut przed opublikowaniem protokołów, na GBP/USD widzieliśmy napływ nagłej zmienności. Para w pewnym momencie podeszła nawet pod poziom 1.5648 (poziomy z końca zeszłego tygodnia). Zaraz po publikacji sytuacja się jednak unormowała i powróciliśmy w okolice szczytów z minionych godzin (1.5616):

GBPUSDH1.png 22.07

W przypadku EUR/GBP sytuacja była podobna. Na kilka minut przed publikacją zjazd w okolice 0.6991, następnie dynamiczny powrót w rejony minimum sesji środowej (0.7005). Para jednak nadal kontynuuje spadki rozpoczęte po rozrysowaniu wczorajszych szczytów:

EURGBPH1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here