GBP/PLN z nowym maksimum. Złotówka z największymi szansami w relacji z frankiem Początek sierpnia nie wypada korzystnie dla naszej krajowej waluty. Złotówka, w kolejnych dniach zaczyna tracić, szczególnie wyraźnie w relacji z amerykańskim dolarem. Z głównych par, PLN umacnia się w zasadzie tylko do franka szwajcarskiego. Notowania kilku par znajdują się w ciekawym położeniu technicznym. Sprawdź jak kształtują się kursy walut na półmetku wakacji.

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 10 sierpnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8937 zł 10.08.2021
Kurs euro EURPLN 4,5681 zł 10.08.2021
Kurs funta GBPPLN 5,3977 zł 10.08.2021
Kurs franka CHFPLN 4,2272 zł 10.08.2021

Źródło: Kursy waluty NBP z dnia 10 sierpnia 2021 r.Kurs EUR/PLN w górę o 0,30%

Notowania euro w relacji ze złotym mocno odbiły podczas sesji z minionego piątku. Wczoraj mieliśmy sesję odreagowania i uspokojenia nastrojów. A już dzisiaj kurs wraca do wzrostów. Wydaje się, że kurs EUR/PLN ma już wiec wyznaczony kierunek.

Spoglądając na wykres dzienny widać ciekawą technikę, w tym podobieństwa zasięgów korekt. Wszystko wskazuje, że kurs ma otwartą drogę powrotną do 4,60 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka do złotówki z 0,10% wzrostem

Dużo mocniej zachowuje się złotówka w parze z frankiem szwajcarskim. Kurs CHF/PLN rósł dzisiaj o ponad 0,10%. To kolejna sesja pozostawiająca po sobie dłuższy górny cień dziennej świecy.

Może to sugerować chęć przełamania wsparcia na jakim się obecnie znajdujemy. Jeżeli tak się stanie, będzie to równoznaczne z pogłębieniem spadkowej korekty przynajmniej do okolic 4,18 – 4,19 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs GBP/PLN blisko maksimów

Sporo zyskiwał dzisiaj kurs funta. Wzrosty sięgały około 0,50%i wystarczyły aby para odnotowała nowe maksimum. Wydaje się, że w dłuższej perspektywie celem popytu może stać się szczyt z końca marca w rejonie 5,48 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs USD/PLN zyskiwał ponad 0,45%

Para walutowa USD/PLN kolejny dzień rośnie. Zwyżka wynika bezpośrednio z rozbieżności między bankami centralnymi. Na FED narasta presja do podjęcia działań, podczas gdy NBP zachowuje dotychczasową politykę.

invest
Na wykresie cena oscyluje tuż przy poprzednich dwóch wierzchołkach. Wydaje się, że ich wybicie jest tylko kwestią czasu. Wtedy otwarta zostanie droga do 3,97 zł.
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Dolar powinien pozostać silny, tym bardziej, że już pod koniec sierpnia mamy sympozjum FED, gdzie mogą pojawić jastrzębie akcenty. Należy przyjąć, że mogą one umocnić dolara. Kolejne posiedzenie FED odbędzie się w drugiej połowie września i tu już rynek spodziewa się konkretnych działań.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here