Naga MarketsGBP/NZD – przy linii trendu - analiza dla początkującychSporo działo się dzisiaj na parze GBP/NZD. Jeżeli chodzi o fundamenty, poznaliśmy sporo danych z Wielkiej Brytanii, które pozytywnie zaskoczyły. Chodzi o PKB za pierwszy kwartał, które spadło rok do roku o 1,6%, podczas gdy prognozy mówiły o spadku o nawet 2,1%. Sporo powyżej prognoz wypadły także dane o produkcji w fabrykach, która spadła tylko o 4,6% wobec oczekiwań spadku o 6%. Z kolei jeszcze ważniejsze dane poznaliśmy z Nowej Zelandii czyli posiedzenie Baku Centralnego tego kraju.

  • Dobre dane z Wielkiej Brytanii
  • Komunikat RBNZ osłabia dolara nowozelandzkiego
  • Kurs GBP/NZD odbija od linii trendu

Zgodnie z oczekiwaniami, nie zmieniono parametrów polityki monetarnej, jednak w komunikacie nie wykluczono dalszych cięć stóp procentowych, nawet do wartości ujemnych. Jednocześnie do 60 mld NZD z 33 mld NZD zwiększona została skala zakupu aktywów.

Reakcja na linii trendu

To skutecznie osłabiło walutę tego kraju. Na wykresie mamy mocne odbicie od linii trendu trwającej od września ubiegłego roku. Sytuacja nie jest jednoznaczna, gdyż funt także ma swoje problemy. Od stlony technicznej wydaje się jednak, że w krótkim okresie możliwe jest podbicie notowań w górę.

gbpnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here