Naga MarketsGBP/NZD – od 4 lat w kanale wzrostowym - analiza dla początkującychInteresującą sytuację zarówno techniczną jak i fundamentalną mamy na parze GBP/NZD. Notowaniami obu walut szarpią naprzemienne nadzieje i obawy. Jeżeli chodzi o Nową Zelandię, jej waluta umacnia się po wygranych wyborach w dobrym stylu przez rządzącą partię. Po za tym, kraj ten świetnie radzi sobie z pandemią notując jedynie nieliczne przypadki zakażeń w drugiej fali pandemii.

  • Stabilna sytuacja polityczna po wyborach w Nowej Zelandii
  • Dobra sytuacja w zakresie walki z pandemią
  • Wielka Brytania w zupełnie odwrotnej sytuacji

Na minus mogą być jedynie ryzyka związane z dalszą obniżką stóp procentowych, po tym jak taki krok zaczęła rozważać sąsiednia Australia. Po stronie funta mamy zadziwiającą przewagę nadziei nad obawami. Tu głównym tematem pozostaje umowa handlowa z UE. Trudno dziwić się, że rynek gra pod jej zawarcie, przynajmniej w jakiejś czasowej formie.

W kanale wzrostowym

Znając jednak dotychczasowy przebieg negocjacji, wydaje się, że temat ten będzie rozgrywany do samego końca i umowa zostanie zawarta w ostatnim możliwym momencie. Stąd też wydaje się, że GBP/NZD może po lekkim odbiciu skierować się z powrotem do dolnej krawędzi szerokiego kanału wzrostowego.

gbpnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here