Naga MarketsGBP/NZD – doskonałe miejsce na potencjalne odbicie - analiza dla początkującychInteresująco zarówno pod względem fundamentalnym jak i technicznym wygląda sytuacja na parze GBP/NZD. Na wykresie dziennym mamy za sobą potężne spadki, choć trzeba pamiętać, że szerszy trend, ponad 3 letni nadal jest wzrostowy. Cena spadła właśnie na kluczowe wsparcie okolic 1,94, które łączy najważniejsze ekstrema z ostatnich 10 miesięcy. Jeżeli chodzi o fundamenty, sporo zostało już wycenione w kwestii skutecznej walki z pandemią w Nowej Zelandii, która wczoraj poinformowała o znoszeniu niemal wszystkich obostrzeń.

  • Powrót do negocjacji nad umową handlową może pomóc funtowi
  • W tym tygodniu szczegóły przyspieszenia odmrażania brytyjskiej gospodarki
  • To daje szansę na odbicie na GBP/NZD

Z kolei funt tracił z powodu braku umowy handlowej i obaw o interwencję BoE. To jednak jest już w cenach. Pod co teraz mogą zagrać rynki? Wydaje się, że ciekawym tematem może być umocnienie funta jeszcze w tym tygodniu. Rynki oczekują na spotkanie premiera Johnsona z Ursulą von der Leyen.

Kurs GBP/NZD na ważnym wsparciu

Drugim atutem funta są prasowe zapowiedzi o szybszym odmrażaniu gospodarki. Co ważne, szczegóły mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Wydaje się więc, że i fundamenty i technika sprzyjają dokonaniu odbicia w wspomnianej strefie wsparcia.

gbpnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here