Naga Marketsdanske-bank-logoWczorajszy spory spadek GBP w stosunku do EUR czy USD to kolejny znak, że rynek nie wie co robić przed zbliżającym się referendum w sprawie obecności Wielkiej Brytanii w UE. Wczorajsza reakcja wywołana była przez kolejny sondaż, który wykazał przewagę zwolenników Brexitu. Co nas czeka przez kolejne 3 tygodnie na crossach GBP?


Spadek o ponad 1,1% z poziomu 1,4650 do okolic 1,4430 obecnie jest znakiem, że inwestorzy nie za bardzo wiedzą czego spodziewać się po referendum zaplanowanym na 23 czerwca. Wiadomym jest, że w przypadku Brexitu funt będzie tracić, tak samo jak straci na secesji brytyjska gospodarka. Jednak wczoraj mieliśmy do czynienia z gwałtowną i naszym zdaniem irracjonalną reakcją na tylko (albo aż) kolejny sondaż – przekonują analitycy Danske Bank.

Przez ostatnie miesiące byliśmy niemal bombardowani kolejnymi sondażami, które w większości przypadków wskazywały raczej stały podział brytyjskiego społeczeństwa pomiędzy zwolenników i przeciwników Brexitu. W kolejnych tygodniach prawdopodobnie będziemy świadkami coraz większej paniki na rynkach, które kierowane będą przez nadchodzące sondaże.

Wykorzystaj zmienność GBP w swoim tradingu – handluj algorytmicznie z FxPro

Mimo to, należy chłodno spojrzeć na wykresy, które wskazują na jedno – spadki GBP. Funt będzie przedmiotem wzmożonej sprzedaży, gdy więksi inwestorzy będą realizować zyski nie chcąc ryzykować niepomyślnego wyniku referendum. Na wykresach mogą pojawić się co prawda mocne i silne wzrosty dyktowane innymi, pozytywnymi dla zwolenników Bremainu sondażami jednak będą to wzrosty krótkotrwałe i ograniczone. Do samego 23 czerwca zarówno EUR/GBP jak i GBP/USD będą cechowały się znacznie większą zmiennością niż dotychczas – podsumowują analitycy Danske.

Zdaniem analityków Danske, poza sporą zmiennością, czekają nas również wzrosty na EUR/GBP.
Zdaniem analityków Danske, poza sporą zmiennością, czekają nas również wzrosty na EUR/GBP.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here