Naga MarketsPo nagłym osunięciu notowań, nie tylko na tej parze, od początku roku Funt odrabia straty do japońskiego Jena. Na wykresie dziennym GBP/JPY widzimy, że odbicie trwa i przełamało wczoraj poziom poprzedniego maksimum.

Obecnie pęka także lokalny opór 142,70 oparty o zeszłoroczne dołki. Wydaje się więc, że para ma otwartą drogę na północ, przynajmniej do czasu kolejnych istotnych doniesień z Wielkiej Brytanii, które burzyłyby dotychczasowy obraz czyli oddalenie ryzyka opuszczania wspólnoty bez jakiejkolwiek umowy. Opozycyjna Partia Pracy zamierza złożyć wniosek zmuszający premier May do przedłużenia okresu wyjścia z Unii zgodnie z artykułem 50 Traktatu Lizbońskiego.

Popyt nabiera rozpędu

Poprzednie porozumienie z Unią został odrzucone rekordową ilością głosów, a więc wydaje się, że takie posunięcie może mieć szanse powodzenia. Jak dotąd, wszystko co opóźnia brexit lub oddala scenariusz wyjścia bez umowy, działa korzystnie na notowania Funta. Z drugiej strony, zakończone wczoraj posiedzenie Banku Japonii obniżyło prognozy inflacyjne na najbliższe trzy lata oraz wprawdzie podniosło projekcje PKB ale dopiero od przyszłego roku. Kombinacja takich czynników fundamentalnych, przynajmniej chwilowo może tłumaczyć przewagę strony popytowej na GBP/JPY.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURGBP,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

gbpjpyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here