Naga MarketsKurs funta (GBP/JPY) odbija od 134,00. Co dalej z notowaniami?Kurs funta w relacji do jena japońskiego na wykresie 4-godzinnym porusza się w formacji klina. Spadki z ostatnich dni zaprowadziły notowania pary walutowej GBP/JPY do dolnego ograniczenia tej formacji, a także do lokalnego wsparcia horyzontalnego. Dziś cena odbija od strefy konfluencji i zmierza w kierunku oporu klina. Co dalej z notowaniami funta do jena?

  • Spadek notowań GBP/JPY przybrał formę klina
  • Kurs funta dotarł do obszaru wsparcia przy 134,00 JPY
  • Test ograniczenia formacji wskaże potencjalny kierunek notowań

Kurs funta kolejny raz odbija od wsparcia

Kurs pary walutowej GBP/JPY pod koniec czerwca zaczął silnie zyskiwać, kiedy to po raz kolejny odbił od kluczowego wsparcia przy 132,00. Rajd wzrostowy zaprowadził notowania funta do poziomu 135,90 JPY.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Kupującym jak dotąd nie udało się pokonać wspomnianego wyżej szczytu, a w trakcie ostatniej próby nie zdołali nawet przebić oporu przy 135,24. W rezultacie cena odbiła do lokalnego wsparcia przy 134,00, które dodatkowo zbiegło się z dolnym ograniczeniem formacji klina.

Dziś natomiast jesteśmy świadkami kolejnego odbicia od strefy konfluencji wsparcia. Najbliższy opór stanowi górne ograniczenie klina i to od wyniku testu tego poziomu będzie zależał dalszy kierunek ruchu GBP/JPY

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
GBP/JPY- wykres 4-godzinny

Kolejne odbicie od oporu zapewni szansę na re-test obszaru przy 134,00. Jeśli jednak dojdzie do wybicia w górę, kupujący będą musieli się zmierzyć najpierw z oporem przy 135,24, a następnie 135,90.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here