Naga MarketsGBP/JPY - funt zyskuje po wyborach i posiedzeniu BoE - analiza dla początkującychZarówno wyniki wyborów parlamentarnych w Szkocji jak i ostatnie posiedzenie Banku Anglii, wsparły brytyjską walutę. Funt zyskuje, gdyż mimo wygranej Szkockiej Partii Narodowej, nie zdobyła ona samodzielnej większości, a łączny wynik partii niepodległościowych jest słabszy niż był przy okazji organizacji poprzedniego referendum, które zresztą wyraźnie wygrali zwolennicy pozostania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie. Taki wynik wyborów oddala ryzyko rozpadu na wyspach.

  • Szkockie wybory nie zaszkodziły funtowi
  • Walutę wspierają działania Banku Anglii

Dużo ważniejsza, szczególnie na tle słabych danych z piątku z rynku pracy w USA, okazała się być retoryka Banku Anglii w ubiegłym tygodniu. Podczas gdy FED dostał dane, które powinny podtrzymać jego politykę, Bank Anglii już przystępuje do powolnej normalizacji polityki monetarnej. Lepsze prognozy gospodarcze i spowolnienie tempa skupu aktywów to mieszanka wzmacniająca brytyjską walutę.

Korekta zakończona

Patrząc także na projekcje wzrostu PKB na najbliższy rok, można spodziewać się dalszego umacniania funta. Na wykresie tygodniowym GBP/JPY kurs wychodzi ponad poprzedni szczyt. Mamy więc potwierdzony trend wzrostowy z kolejnym celem w rejonie 156,50.

GBPJPY

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | dow jons | pgnig gielda | dow | orlen kurs akcji |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here