Naga MarketsGBP/JPY - coraz bliżej szczytu z 2018 roku - analiza dla początkującychNotowania GBP/JPY posuwają się naprzód po rozstrzygnięciu dwóch kwestii ważnych dla Wielkiej Brytanii. Chodzi o działalność Banku Anglii, który wsparł funta oraz szkockich wyborów, które funtowi nie zaszkodziły. Trzecim argumentem za kontynuacją wzrostów jest fakt odmrażania gospodarki, nawet pomimo wykrywania coraz więcej zakażeń indyjską mutacją wirusa. Kluczowe są jednak działania banków centralnych w obliczu odbicia gospodarczego, które naturalnie niesie za sobą wzrost inflacji.

Tu widać duży kontrast z amerykańskim FED gdyż Bank Anglii już podjął pewne kroki w kierunku normalizacji polityki monetarnej. Pozytywne nastawienie do dalszych zwyżek GBP/JPY wyraził w opublikowanym przed kilkoma dniami raporcie DBS Bank. Stratedzy banku są zdania, że szybkie tempo szczepień i działalność BoE będzie nadal wzmacniać funta.

Blisko ważnego oporu

Analitycy prognozują utrzymanie trendu wzrostowego i nadal podtrzymują, że poziomem docelowym dla trwających zwyżek jest szczyt z 2018 roku w rejonie 156,50.

gbpjpy

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here