Naga MarketsEUR/GBP – wracamy do spadków. Rosną nadzieje na umowę handlową - analiza dla początkującychW ostatnich dnach doszło do silnego zwrotu na notowaniach brytyjskiej waluty. Dotąd funt ignorował wszelkie gorsze sygnały, a dominowała narracja mówiąca o szybkim podpisaniu nowej umowy handlowej z Unią Europejską. Kolejne agencje prasowe donosiły, że podpisanie umowy to kwestia tygodnia. Najnowsze informacje wywołują jednak mocną reakcję podażową na notowaniach funta. Euforia wyparowała, gdy okazało się, że prawdopodobne jest fiasko negocjacji. UE szykuje plan awaryjny na bezumowny brexit, a ostatnią szansa może być unijny szczyt zwołany po Świętach.

  • Kolejny zwrot w sprawie brexitu
  • Tym razem negatywne informacje osłabiają funta
  • Podażowa presja możliwa nawet do końca roku

Najbliższe tygodnie mogą więc oznaczać podażową presję na brytyjskiej walucie. Ciekawie technika pokrywał się z fundamentami na wykresie GBP/CHF. Na interwale dziennym widać jak doskonale respektowany dotąd opór w rejonie 1,22, kolejny raz zatrzymał wzrosty.

W trendzie bocznym

Szerszy układ jest boczy, a więc można zakładać, że kurs spadnie przynajmniej do linii łączącej ostatnie dołki czyli do wsparci przy 1,19. Jeżeli ten poziom nie wytrzyma, możliwe będą spadki nawet do 1,16 czyli głównego wsparcia trendu bocznego.

gbpchf

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here