Naga MarketsKurs funta (GBP/CHF) zmaga się ze wsparciem. Jaki będzie dalszy kierunek notowań?Kurs funta szterlinga w relacji do franka szwajcarskiego osuwał w tym miesiącu wzrósł do górnego ograniczenia konsolidacji, by ostatnio spaść do wsparcia tego zakresu. Widać dziś reakcję byków, co świadczy o potencjalnym odbiciu. Od utrzymania wsparcia zależy teraz dalszy ruch notowań GBP/CHF w konsolidacji.

  • Notowania GBP/CHF od prawie 2 miesięcy poruszają się w konsolidacji
  • Od rezultatu testu wsparcia zależy dalszy kierunek notowań
  • Po wybiciu w dół odsłonięty zostanie poziom 1,12 CHF

Kurs funta wrócił do wsparcia przy 1,1750 CHF

Funt szterling zaczął mocno tracić w drugiej połowie lutego br., a w ramach tej wyprzedaży kluczowe wsparcie utworzyło się w okolicach okrągłego poziomu 1,12 CHF. Odbicie skierowało kurs do obszaru przy 1,2180.

To właśnie wspomniany wyżej obszar tworzy górne ograniczenie konsolidacji, w której para porusza się już niemal 3 miesiące. Dolne ograniczenie tego zakresu wypada przy 1,1750 i to do tego obszaru cena dotarła na koniec minionego tygodnia.

Dziś natomiast na wykresie dziennym obserwujemy odbicie, chociaż nadal jest ono skromne, bykom nie udało się bowiem pokonać nawet maksimów piątkowej sesji. Jednakże, dopóki cena utrzymuje się na zamknięciach dnia ponad wsparciem przy 1,1750, wciąż istnieje szansa na odbicie w kierunku 1,2180.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/CHF

Alternatywnie, po wybiciu wsparcia zakresu można będzie zacząć rozglądać się za okazjami sprzedażowymi np. kiedy pokonana strefa wsparcia zostanie przetestowana w roli oporu. Kluczowy cel dla spadków znajdzie się wtedy przy 1,1200. Warto jednak zwracać uwagę także na drugorzędne poziomy wsparcia, które w tym przypadku znajdziemy w okolicach (1,1540 oraz 1,1350).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here