Naga MarketsGBP/CHF – dwa banki centralne w kalendarzu - analiza dla początkującychCiekawie w kontekście dzisiejszego kalendarza gospodarczego przedstawia się sytuacja na parze GPB/CHF. Oczywiście chodzi o posiedzenia banków centralnych obu krajów. O 9:30 zacznie się posiedzenie SBN, a o godzinie 13:00 BoE. Na obu konferencjach poznamy stopy procentowe, które według prognoz mają pozostać na dotychczasowym poziomie. Dotąd więcej mówiło się o szansach na obniżkę w Wielkiej Brytanii. Kraj ten ma więcej problemów, które po za zamrożeniem gospodarki, może zmagać się także z niedokończonym brexitem.

  • Dzisiaj posiedzenia banków centralnych BoE i SBN
  • Komunikaty zadecydują o kierunku notowań GBP/CHF
  • Na wykresie W1 trend spadkowy

Teoretycznie, do końca czerwca premier Johnson powinien poprosić o przedłużenie okresu przejściowego, jednak zapewnił, że tego nie uczyni. Czasu jest więc niewiele na wypracowanie wspólnego stanowiska, a to może powodować osłabianie funta. Widać to na wykres, gdzie mamy szerszy trend spadkowy.

Kurs GBP/CHF pod ważnym oporem

Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, na którym cena jest blisko kluczowego oporu. Jeżeli ostatnia reakcja podażowa będzie kontynuowana, to kurs po większej korekcie, może znowu zacząć spadać.

gbpchf

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here