Naga MarketsGBP/CAD – z przestrzenią do wzrostów - analiza dla początkującychInteresująco nie tylko od strony technicznej wyglądają notowania pary GBP/CAD. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że od dłuższego czasu mamy dość nieregularny kształt notowań, a od początku bieżącego roku mamy do czynienia z dość wyraźna konsolidacją, choć o szerokim zakresie. Obecnie jesteśmy w trakcie odbicia od wsparcia i być może cena nadal będzie wzrastać. Wydaje się, że fundamenty wspierają stronę popytową. Mimo, że Wielka Brytania ma wiele problemów, to jednak kurs funta żyje nadziejami na zbliżające się porozumienia z UE nad nową umowa handlową.

  • Funt mocniejszy po wznowieniu negocjacji
  • Jutro posiedzenie Banku Kanady

W Londynie swój pobyt przedłużyli unijni negocjatorzy, co rynek odczytuje z nadziejami. Po stronie kanadyjskiej waluty jest obecnie więcej obaw, oczywiście w krótkoterminowym ujęciu. Chodzi o spadki cen ropy naftowej, z którą kurs jest skorelowany, ale przede wszystkim chodzi o środowe posiedzenie Banku Kanady.

Szeroka konsolidacja

Mimo, że stopy procentowe mają pozostać bez zmian, to rynek może obawiać się komunikatu, który osłabi walutę. Wydaje się więc, że w krótkim okresie, kurs GBP/CAD ma szansę kontynuować ruch wzrostowy.

gbpcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here