Naga MarketsGBP/CAD - przy 9 miesięcznej linii trendu - analiza dla początkującychInteresująca sytuacja techniczna tworzy się na wykresie dziennym pary GBP/CAD. Kurs od kwietnia porusza się w szerszej tendencji spadkowej i w tym czasie najdokładniej respektowanym elementem technicznym jest linia bessy, przy której znajdziemy aż 7 wierzchołków. Co ciekawe, powtarza się schemat kilkukrotnego testowania linii, zanim cena mocniej spadnie. Obecnie jesteśmy już po pierwszym odbiciu od linii, nadal jednak znajdujemy się w swingu wzrostowym z połowy grudnia.

  • Kolejny lockdown w Wielkiej Brytanii
  • Kurs GBP/CAD w ciekawym miejscu

Co oczywiste, również na obszar wykupienia wskazuje wolniejsza, 14 dniowa wersja oscylatora, która nieźle wskazywała punkty zwrotne w omawianym okresie. Ważniejsze są jednak fundamenty, które mogą sprawić, że scenariusz techniczny będzie miał szansę się zrealizować. Funt radzi sobie przeciętnie, to co napędzało jego umocnienie to nadzieje na umowę handlową z UE. Temat został już zamknięty i zdyskontowany.

Pod linią trendu

Teraz rynek może zacząć wyceniać skutki brexitu i fatalną sytuację pandemiczną. Z kolei o sile kanadyjskiej waluty decyduje w dużej mierze dobra sytuacja na rynku ropy naftowej. Jeżeli oba trendy się utrzymają, to kurs GPB/CAD może zacząć spadać.

gbpcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here