Naga MarketsGBP/CAD – poziom 1,71 na razie nie do przejścia - analiza dla początkującychInteresującą sytuację zarówno fundamentalną jak i techniczną mamy na parze GBP/CAD. Tym co napędza umocnienie kanadyjskiej waluty są rosnące ceny ropy naftowej. Z kolei po stronie funta mamy w zasadzie same negatywne ryzyka, których rynki mogą się obawiać. Głównie chodzi tu o niedokończoną kwestię brexitu. Zbliża się czas aby brytyjski rząd wystąpił z prośbą o przedłużenie okresu przejściowego. Ostra retoryka premiera Johnsona sprawia, że rynki obawiają się, że taka prośba może się nie pojawić co oznaczałoby twardy brexit bez nowej umowy handlowej.

  • Wzrosty na ropie sprzyjają dolarowi kanadyjskiemu
  • Funt pod presją niedokończonego brexitu
  • Na wykresie trend spadkowy

Druga sprawa to oczekiwania na cięcie stóp procentowych przez BoE. Po stronie dolara kanadyjskiego, a raczej skorelowanej z nim ropy naftowej także są pewne niewiadome. Główne to zbliżające się posiedzenie kartelu OPEC. Jeżeli dotychczasowe cięcia wydobycia zostaną utrzymane to kanadyjska waluta nadal powinna pozostać silna i doprowadzić do spadków na GBP/CAD.

Drożejąca ropa umacnia CAD

Wydaje się, że to jest scenariusz bazowy, gdyż dotychczasowe działania krajów OPEC przyniosły dobre skutki, więc producentom ropy powinno zależeć aby ceny surowca nadal wzrastały.

gbpcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here