Naga MarketsKurs funta na ponad 2-miesięcznym szczycie! Gdzie zmierza GBP/CAD?Kurs funta do dolara kanadyjskiego przez ponad dwa miesiące pozostawał niezdecydowany. Jednakże, akcja cenowa w tym tygodniu wskazuje na potencjał do wybicia z konsolidacji na GBP/CAD i otwiera drogę do celów znajdujących się wyżej. Znaczenie w przypadku tej pary mają jednak czynniki związane z obawami o ożywienie gospodarcze, niepewnością wokół Brexitu i ceną ropy naftowej.

  • Para walutowa GBP/CAD wybiła w tym tygodniu nowe maksima
  • Skuteczne przełamanie oporu otwiera drogę w kierunku 1,73 CAD
  • Kurs funta może dalej zwyżkować do 1,7660

Kurs funta (GBP/CAD) najwyżej od maja

Od połowy maja, notowania pary walutowej GBP/CAD pozostawały w konsolidacji między wsparciem blisko 1,6790 a oporem w okolicach 1,7170. Akcja cenowa z ostatnich dni wskazuje jednak na przełamanie górnego ograniczenia zakresu.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs funta do dolara kanadyjskiego uformował w czwartek byczego pin bara, po którym kurs zwyżkował w trakcie kolejnej sesji docierając do oporu konsolidacji. Wczoraj natomiast bykom udało się przełamać ten obszar i wyznaczyć nowy, 2-miesięczny szczyt.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
GBP/CAD – wykres dzienny

Dziś wzrosty są kontynuowane, a po wybiciu wczorajszych maksimów możemy spodziewać się re-testu oporu w okolicach 1,7300. Kluczowa pozostaje natomiast strefa położona w pobliżu 1,7660, która od marca kilkukrotnie powstrzymywała kupujących.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here