Naga MarketsKurs funta atakuje ważny opór. Co dalej z GBP/CAD?Spadek kursu funta zaprowadził w czerwcu notowania pary walutowej GBP/CAD do obszaru przy 1,6790, który skutecznie zatrzymał sprzedających. W następstwie drugiego testu pod koniec ubiegłego miesiąca, cena zaczęła odbijać, a w minionym tygodniu rajd przyspieszył. Teraz notowania dotarły do kluczowego oporu, gdzie można wypatrywać wskazówek odnośnie dalszego kierunku ruchu.

  • Kurs funta do dolara kanadyjskiego znalazł wsparcie przy 1,6790
  • Cena odbiła, by w mijającym tygodniu przetestować opór przy 1,7170
  • Rezultat testu oporu wskaże dalszy kierunek notowań GBP/CAD

Wyższy szczyt na GBP/CAD i atak na opór

Kurs funta do dolara kanadyjskiego zaczął silnie tracić w maju po trzecim teście kluczowego oporu w okolicach 1,7660. Dołek trendu spadkowego został wyznaczony w drugiej połowie czerwca, a akcja cenowa z ostatniego tygodnia kwestionuje potencjał do dalszych spadków. Jednakże, byki mają do pokonania ważny opór, jeśli chcą utrzymać kontrolę.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, po drugim teście obszaru wsparcia przy 1,6790 notowania GBP/CAD dotarły w piątek do kluczowego oporu przy 1,7170. Jednocześnie ustanowiony został nowy, wyższy szczyt kwestionujący poprzednie spadki.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
GBP/CAD – wykres dzienny

Dalszy kierunek ruchu zależy teraz od rezultatu testu oporu przy 1,7170. Niedźwiedzia formacja zasygnalizuje potencjał do odbicia w kierunku 1,6790.

W przypadku skutecznego wybicia w górę, kolejny opór znajdziemy w pobliżu 1,7300. Kluczowa strefa obrony pozostaje natomiast przy 1,7660.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here