Naga MarketsGBP/CAD - kolejny raz przy linii trendu - analiza dla początkującychWczorajsza sesja była bardzo istotna z punktu widzenia kanadyjskiej waluty. Z tego kraju poznaliśmy kilka ważnych danych, które jednak nie zaskoczyły. Mowa zarówno o odczytach gospodarczych jak i poziomie stóp procentowych, który pozostał na niezmienionym poziomie. Kanadyjska waluta wspierana jest także przez drożejące notowania ropy naftowej. Z drugiej strony mamy zaskakująco mocnego funta. Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, zakończony proces brexitu. Po drugie znacznie szybsze tempo szczepień niż reszta Europy. Po trzecie, całkiem niezłe odczyty gospodarcze i stanowcze odcięcie się Banku Anglii od pomysłu ujemnych stóp procentowych.

  • Brak większych zaskoczeń ze strony Banku Kanady
  • Szybsze tempo szczepień może wspierać funta

To oznacza, że w zasadzie nie możliwe są kolejne cięcia, co naturalnie może wzmacniać funta, gdyż nie grożą mu kolejne interwencje ze strony BoE. W tym tygodniu pojawił się pierwszych głos z BoE, że program skupu aktywów jest ograniczony czasowo. Zwrócono też uwagę, że program powinien być ograniczany, gdy tylko inflacja zacznie osiągać odpowiednie cele.

Nadal w trendzie spadkowym

W tym kontekście, warto przypomnieć, że wczorajszy odczyt inflacji wypadł powyżej prognoz. Mamy więc wyrównaną sytuacją, co widać na wykresie GBP/CAD. Teoretycznie, czas byłby na kolejny ruch podażowy, chociaż w dłuższym okresie nie wykluczałbym presji na wybicie dobrze respektowanej linii trendu.

gbpcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here